Speciální kurz pro překonání strachu z létání

 

Zažijte na vlastní kůži unikátní kurz, který nabízíme jako jediní v Česku.

Létáte kompletně vystresovaní, nebo se bojíte k letadlu i jen přiblížit? Víme, že vás netrápí pouze strach z případné nehody. To, že dění v letadle je mimo vaši kontrolu a únik není možný, jsou reálné stresory. Podle expertů jimi trpí až třetina populace. Naším posláním je podat vám pomocnou ruku při cestě do oblak a společně překonat všechny zábrany.

Připravíme to nejlepší řešení přímo pro vás!

Vše zahájíme rozhovorem s pilotem. Během tohoto rozhovoru posoudíme, zda dokážeme pomoci právě vám. Tento rozhovor je zdarma a můžete se po něm rozhodnout, zda si přejete kurz zahájit. Tuto konzultaci je možné využít také, pokud plánujete kurz zakoupit někomu ze svých blízkých jako dárek nebo překvapení a potřebujete se ujistit.

Průběh kurzu

Postupně budeme společně pracovat na dvou hlavních bodech:

  1. Vybudování důvěry k letadlu a posádce
  2. Práce s pocity, strachem, úzkostí a jejich překonání

Naší misí je nahradit strach leteckými fakty a reálnou pozitivní zkušeností.

Nabízíme individuální přístup. Obsah kurzu bude přizpůsoben na míru každému účastníkovi. Celým procesem vás provedeme po jednotlivých krocích.

Prvním krokem bude úvodní posezení s pilotem. Pobavíme se o vašich očekáváních, podle kterých naplánujeme další kroky. Zjistíte, jak vypadá pilotní průkaz, co všechno musí budoucí piloti pro jeho získání udělat a jak to celé probíhá. Získáte základní představu, proč letadlo letí a poznáte základní pojmy letectví provázející.

Druhým krokem nahlédnete do mysli letců. Zjistíte, že být kapitánem letadla obnáší mnohem více, než umět dobře odstartovat a přistát. Poznáte, jakým způsobem výcvik formuje osobnost pilotů. Jak postupují při řešení běžných, nestandardních, ale i nouzových situací.

Třetí krok vás zavede do útrob letadel a další techniky. Nebudete se stačit divit, jaké pokrokové prvky si už stačily najít cestu z dopravních letadel až do těch nejmenších. Dozvíte se, jak může celé letadlo přistát na padáku. Jak se letadla vidí navzájem a dokážou nařídit pilotům, jak se vyhnout možné srážce. Jak je možné, že řízení letového provozu vidí přesně, kde všechna letadla jsou. Pochopíte, jak je možné, že mohou bezpečně startovat a přistávat tři letadla současně a získáte spoustu dalších překvapivých poznatků.

Ve čtvrtém kroku vás posadíme do našeho virtuálního kokpitu. Vyzkoušíte si nanečisto, jaké to je odpoutat se od zemského povrchu. Proletíte se letadlem podle vašeho výběru ve virtuální realitě. Po virtuálním letu probereme vaše dojmy a pocity, na základě kterých vás začneme připravovat na vyvrcholení celého kurzu.

Pátý krok bude směřovat na mezinárodní letiště v Mošnově. Poznáte příjemné zázemí, ve kterém probíhá veškerá předletová a poletová příprava. Ukážeme vám učebny, vyhlídkovou terasu a hangár. Na závěr vás na zemi poprvé posadíme do našeho letadla a vysvětlíme, jak se ovládá a řídí. Používáme nové letadlo Bristell, které je špičkou ve své třídě. Samozřejmostí jsou u nás také špičkové přístroje, které vám rádi vysvětlíme.

Naše letadlo je jako jedno z mála této kategorie vybaveno také autopilotem!

Více informací o našem letadle a jeho fotografie naleznete ZDE

Šestý krok bude zaslouženou odměnou za vaše dosavadní snažení. Poprvé se proletíte! Absolvujete zkušební desetiminutový let v našem letadle za klidného podvečerního počasí a vyzkoušíte si, jak vaše tělo bude na let reagovat. Před letem vás vybavíme účinnými tipy pro nejlepší zážitek.

V sedmém, finálním, kroku na vás čeká hodinový let plně ve vaší režii. Společně s pilotem provedete kompletní předletovou přípravu a kontrolu, na které již budete díky předchozím krokům dokonale připraveni. Trasu naplánujeme podle vašich přání. Mezi oblíbené cíle patří obdivování krás vrcholů Beskyd a Jeseníků. Můžeme ale klidně letět i nad váš dům, nebo jiné místo důležité pro vás. Dobrodružnější zájemci si mohou vyzkoušet letadlo během vybraných fází letu také řídit!

Rozumíme, o jak důležitý krok v životě některých z vás půjde. Proto získáte v ceně kurzu také naši specialitu – videozáznam celého letu snímaný ze tří kamer. Budete mít památku na celý život!

Jak se přihlásit?

Jednoduše si vyberte termín nezávazné úvodní konzultace v našem rezervačním systému a my se Vám v dohodnutou dobu ozveme.

 

Cena kompletního kurzu je 9500,- Kč. Cena zahrnuje také oba lety.

Nabízíme také dárkové poukazy!

 

Fotografie pořídil z paluby našeho letadla fotograf Pavel Špurek – https://pavelspurek.cz/